Rus Mutfağı denince akla ilk gelen isim belki de Medovik Pasta’dır. Bu Ballı Rus Pastasının ünü sadece Türkiye değil dünyayı da sarmış durumda. Hatta Türkiye’de daha Medovik ismi duyulmadan önce bir çok ülkede severek yeniyordu.

Biz de Ballı Rus Pastası, Ballı Rus Keki veya Ballı Rus Tatlısı olarak da bilinen Medovik, diğer ülkelerde Medovnik, Russian Honey Cake, Medovik Cake olarak da bilinmektedir.

Bu pastanın ünlü olması da boşa değil. Gerçekten tam bir fenomen. Hem lezzetli, hem çok hafif, hem de orjinali olursa gayet besleyici bir pasta.

Medovik Kreması ve Medovik keki (Medevik Bisküvisi) özenle hazırlanır ve gerçek bir Medovik’de asla hazır malzeme kullanılmaz.

Medovik yemesi keyifli fakat Medovik hazırlanması zahmetli bir pastadır. Medovik Kremasında yağ kullanılmaz ve malzemeler buharda hazırlanır.

Medovik kalorisi diğer tatlılara göre oldukça düşük bir tatlıdır. Zaten bu hafifliği de yerken kendini belli eder.

Ballı Rus Pastası. Orijinal ismi Medovik.

Sizler için Klasik, Karamelli ve Portakallı olmak üzere üç farklı versiyonunu üretiyoruz. Geleneksel Rus malzemelerine ve hazırlanma tekniklerine bağlı kalarak özenle hazırlıyoruz.

Daha önce denemediyseniz mutlaka bu pastaya şans vermelisiniz. Eğer tereddütleriniz varsa sizleri ürün yorumları sayfamıza bekliyoruz

Bilgi ve Sipariş +90 555 893 70 78

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir